etro
04 خرداد 1402 - 14:36

کردستان از شاخص‌های توسعه‌ای عقب است

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کردستان گفت: کردستان علی رغم توانمندی‌ها و ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها در برخی از شاخص‌ها مانند تورم از میانگین کشوری عقب‌تر است

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، محمد مشیرپناهی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کردستان بعد از ظهر امروز در نشست وزیر اقتصاد و امور دارایی و استاندار کردستان با فعالان سرمایه‌گذاری استان که در سالن اجتماعات پیامبر اعظم استانداری برگزار شد، اظهار داشت:  تاکید همیشگی وزیر اقتصاد بر این بوده که مدیران استانی به عنوان مدعی‌العموم فعالان تولید و اقتصادی در استان توجه ویژه به این  موضوع داشته باشند.

وی یادآور شد: برگزاری این چنین جلسات با فعالان اقتصادی نشان از رویکرد دولت و وزارت  اقتصاد، توسعه استان‌هاست و از ظرفیت استان‌ها برای توسعه کشور، نهایت استفاده شود.

مشیرپناهی یادآور شد: برخورداری برخی از استان‌های کشور از شاخص‌های توسعه، ناشی از سرمایه‌گذاری‌هایی است که دولت در گذشته انجام داده که متاسفانه استان کردستان علی رغم توانمندی‌ها و ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها در برخی از شاخص‌ها مانند تورم از میانگین کشوری عقب‌تر است.

وی افزود: امروز نظر دولت و حاکمیت به استان ویژه است و ناشی از تعامل استاندار و نمایندگان مجلس استان لذا امیدواریم این سفر مقدمه.ای بر بالفعل شدن بخشی از ظرفیت‌های استان باشد.

انتهای پیام ۲۳۳۰/۷۲

منبع: فارس
شناسه خبر: 1237959